Відпочинок в серпні. Куди можна запланувати подорож? / Пілігрим - Ваш ідеальний відпочинок
Завантаження

Відпочинок в серпні. Куди можна запланувати подорож від 29.07.2020 р.?

Одне з найпопулярніших запитань цього літа – які країни відкрили свої кордони для українських туристів і куди можна полетіти чи поїхати на відпочинок.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив список країн, куди можуть наразі в’їжджати українці. Станом на 21 липня для в’їзду для нас налічується 39 країн.

“Ці країни включають ті, куди потрібна віза та ті, де діють певні карантинні обмеження – це Туреччина,Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея. Це найпопулярніші напрямки”.

“Решта країн, не менш прекрасні, але менш привабливі для українських подорожніх. Ми не спостерігаємо масового потоку людей туди. Це Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови”.

Протягом останнього тижня для українців відкрили кордони ОАЕ, Словенія, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Сент-Люсія і Пуерто-Ріко.

Рада ЄС продовжила заборону на в’їзд українців з туристичною метою!

Рада Європейського Союзу опублікувала новий рекомендаційний список країн, жителям яких дозволять в’їзд у ЄС. Перелік без України, отже подорожі в ЄС для українців з туристичною метою заборонені щонайменше до середини серпня.

Жителям яких країн дозволять вїзд в ЄС?

Виходячи з критеріїв та умов, викладених у рекомендації, з 30 липня країни-члени повинні почати скасовувати обмеження на проїзд на зовнішніх кордонах для жителів наступних третіх країн:

 • Австралія
 • Канада
 • Грузія
 • Японія
 • Марокко
 • Нова Зеландія
 • Руанда
 • Південна Корея
 • Таїланд
 • Туніс
 • Уругвай
 • Китай (за умови взаємного скасування обмежень)

Мешканці Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану повинні розглядатися як мешканці ЄС в цілях цієї рекомендації.

За якими критеріями обирали країни?

Критерії визначення третіх країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки, включають епідеміологічну ситуацію та заходи стримування коронавірусу (такі як соціальне дистанціювання), а також економічні та соціальні аспекти.

Що стосується епідеміологічної ситуації, перелічені треті країни повинні відповідати таким критеріям:

 • кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 000 жителів повинна бути нижче або близькою до середнього показника в ЄС;
 • тенденція нових випадків має бути стабільною або зменшуватися у порівнянні з попередніми 14 днями;
 • враховується загальна оцінка реагування країни на COVID-19 з урахуванням доступної інформації (тестування, відстеження контактів, стримування епідемії, лікування та звітність, а також достовірність інформації).

Коли будуть переглядати список країн?

Перелік третіх країн будуть переглядати кожні два тижні. Обмеження на поїздки можуть бути повністю або частково зняті або повторно запроваджені для конкретної третьої країни, яка вже є у списку, відповідно до зміни епідеміологічної ситуації.

Що це рішення означає для українців?

Подорожі в ЄС для українців з туристичною метою заборонені щонайменше до середини серпня. Здійснити поїздки в ЄС можуть українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання в ЄС, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду.

Через два тижні Рада ЄС перегляне список країн і, в залежності від ситуації, додасть, або вилучить країни зі списку.

Чи зможе Україна потрапити у список з середини серпня?

Один з критеріїв ЄС – кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100000 жителів повинна бути нижче або близькою до середнього показника в ЄС. Середній показник в ЄС – 16 випадків на 100000, а в Україні зараз 28 випадків на 10000 (не плутайте з показниками які озвучує МОЗ, оскільки в МОЗ беруться всі активні випадки, а в ЄС – випадки за 14 днів)

Для того, щоб Україні мати шанс потрапити в список ЄС, потрібно, щоб за 14 днів було зареєстровано не більше 7000 випадків (це відповідає числу 16 випадків на 100000). 7000 випадків за 14 днів – це не більше 500 випадків в день, а в Україні фіксують 600-1000 в день.

Отже, ймовірно, що заборону можуть продовжити і в серпні.

Якщо Україна потрапить у список з середини серпня, то відразу можна буде летіти у будь-яку країну ЄС?

Ні, не у будь-яку країну. Список Ради ЄС рекомендаційний і кожна країна окремо вирішує коли і як знімати обмеження. Наприклад, за даними сайту Reopen.europa.eu – Угорщина, Польща, Австрія, Бельгія незважаючи на публікацію списку 16 липня так і не дозволили в’їзд мешканцям третіх країн з переліку.

Перед поїздкою завжди перевіряйте обмеження на в’їзд.

Також можлива ситуація, що Україна потрапить у список з середини серпня, але після наступного перегляду її вилучать, як це сталося з Чорногорією та Сербією, а тепер і з Алжиром.

Зауважте, що якщо ваш рейс відбувається згідно з розкладом, а ви не можете летіти через заборону в’їзду в країну призначення, то авіакомпанії не повертають кошти і не пропонують безкоштовну заміну дати!

Які країни Європи відкриті для українців?

 • Туреччина - без обмежень
 • Албанія - без обмежень
 • Болгарія- з 31 липня не потрібно ПЛР тест
 • Хорватія– потрібно трібно бронювання житла і ПЛР тест
 • Чорногорія - з 8 липля тест при прибутті літаком не потрібен
 • Північна Македонія - без обмежень
 • Сербія - без обмежень
 • Білорусь- 14 днів самоізоляції
 • Велика Британія - необхідна віза і 14 днів карантину

Оберіть для себе найкращий відпочинок https://www.piligrim.lviv.ua

Інші статті

Збираєтесь в Єгипет? Розбираємо що таке RO, HB, FB... Кращі острови світу за дослідженням Travel and Leisure Що не можна робити в літаку? Що потрібно знати зараз, плануючи поїздку до Єгипту? Лайфхаки: як правильно упакувати валізу 14 дивовижних місць, які варто побачити у Каппадокії, Туреччина Лайфхак для тих, хто збирається летіти літаком Канари Національна кухня Іспанії: що спробувати і куди сходити Які небезпеки підстерігають туристів на відпочинку? Що таке гарячі тури? Найбезпечніші країни для туристів Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном "На пам'ять" як то кажуть Найяскравіші і найграндіозніші фестивалі світу Більше...
close
Популярні країни
close
Гарячі тури