Тури в Непал - замовити відпочинок в Непал | Пілігрим - ваш ідеальний відпочинок
Завантаження

Непал

Авіаквитки & Страхування

Між величезними державами Китаєм і Індією розташована невелика гірська країна - Непал. Втім, держава ця не менш цікава , ніж її сусіди - гіганти. З 14 вершин світу, висота яких становить понад 8 000 метрів, 8 розташовані на території Непалу. Кожній людині, яка любить подорожі, варто побувати у Непалі, і, якщо не підкорити, то хоча б поглянути на вершину Землі – Еверест .Не дивно, що країна приваблює любителів гірських сходжень з усього світу. Заборонено тільки сходження на гору Мачапучаре - вона вважається священною. На думку непальців, на вершині цієї гори сидить сам Шива і курить люльку. Хмари над вершиною вони називають тютюновим димом від цієї люльки.

Ще зовсім недавно Непал був монархією. Але з 2006 року - це Федеративна Демократична Республіка

А ви знали, що непальський прапор - єдиний у своєму роді усьому світі, унікальний, адже його форма не прямокутна, як у більшості країн, а складається з двох трикутників, з'єднаних між собою.

Також унікальність Непалу полягає ще й в місцевому часі, який відрізняється від Грінвіча на 5 годин і 45 хвилин. А пояснюється все дуже просто: з давніх давен ця невелика країна намагалася показати свою незалежність від великої сусідки Індії і з цією метою перевела час на 10 хвилин вперед. Але в кінці ХХ століття монархи подумали і вирішили віддалитися ще на 5 хвилин. І тепер ми плутаємося в часі))

Більше ...

Забронюй сам

Подорожі в країну

Цікаво знати …

На території однієї країни розташувалися і величні гірські масиви, і чарівні рівнини, і навіть дикі джунглі. Приблизно 40 % території цієї високогірної країни розташовано на висоті понад 3 000 метрів над рівнем моря. Незважаючи на те, що в країні гостра нестача землі, 18 %території виділені під національні парки і заповідники.

Непал дуже приваблива країна, зі своїми традиціями та особливостями, неперевершеною красою гір, цікавими маршрутами і визначними пам'ятками, країна, де люди живуть за за іншими принципами і правилам. Тут чудово уживаються дві великі релігії - індуїзм і буддизм! Цивілізація Непалу занадто неоднозначна - в одних поселеннях жителі живуть так, що і навіть не чули про електрику або водопровід, в інших регіонах є повноцінні сучасні міста з непоганою інфраструктурою. Повсякденне життя непальців багатьом з нас може здатися дивною і незрозумілим. Наприклад, в будинках місцевих жителів немає опалення, воно навіть не передбачено за планом, тому взимку у помешканнях дуже холодно. Винятком можуть бути тільки готелі, де можна попросити електрообігрівач, але не завжди є можливість його використання, оскільки електрику в різних районах Катманду включають за розкладом. Незважаючи на дефіцит електрики, Інтернет в країні - досить звичайне явище . У Непалі вважається неприпустимим погладити чужу дитину по голові. Вважається, що це святіа частина тіла, торкатися до якої можуть тільки батьки і ченці.

Незважаючи на свою привабливість і неповторність, Непал - бідна країна. Вона не має ні виходів до моря, ні багатих природних ресурсів. Сільське господарство і транспортна інфраструктура розвинені дуже слабо, тому Непал залишається однією з найбідніших і відсталих держав світу, але на вулицях країни набагато чистіше, ніж в Індії.

Третина чоловічого населення країни зайнято в сфері обслуговування іноземних туристів - це гіди і портери в Гімалаях. Робота портерів дуже важка, бувають випадки їх загибелі прямо на маршруті. Навіть з огляду на цей факт, Непал залишається єдиною країною в усьому світі, де середньостатистична тривалість життя жінок менше, ніж у чоловіків. У Непалі, як і в сусідній Індії, корова вважається священною твариною, м'ясо якої не можна вживати в їжу. Втім, в цій країні значна частина населення взагалі є вегетаріанцями, а найпопулярнішим м'ясом є козлятина. Більшість вулиць в Непалі не мають назв, тому знайти потрібний вам будинок буде досить важко.

Цікавими пам'ятками Непалу, крім Гімалайських гір, є також релігійні святині, яких тут чимало. Одним з священних місць вважається камінь, розташований в Лумбіні. Згідно з легендою, Будда народився саме тут.

Столиця Непалу Катманду відома не тільки релігійними святинями, а й іншими знаменитими місцями. Наприклад, площа Дурбар, на якій знаходиться близько 20 різних храмів і палаців, занесена в список всесвітньої спадщини Юнеско. Щороку тут проходить тисячі туристів з різних куточків світу.

Індуїстський храм Пашупатинатх - один з найбільш шанованих місць для індуїстів. Саме тут проводять священну церемонію кремації. За традицією при спаленні можуть бути присутніми тільки родичі померлого. Але туристи знайшли спосіб, як побачити цю особливу процедуру - все прекрасно видно з берега навпроти.

Майже в кожному храмі є священні барабани. І більшість туристів, беручи приклад з непальців, вважають за потрібне постукати по них, навіть не розуміючи, що це дія означає. Але ми відкриємо вам таємницю - молитовні барабани в буддизмі використовують для з'єднання вашої фізичної і духовної діяльності, а також для очищення від негативної карми. До речі, крутити молитовний барабан потрібно тільки правою рукою і обходити його з лівого боку!

На вулицях Катманду всюди можна зустріти жителів в пилозахісних пов'язках на обличчі. Найчастіше вони незвичного білого кольору, а є різнокольорові, з яскравими малюнками. У столиці країни Катманду є незвичайний бар Rum Doodle. Людина, який підкорив Еверест, найвищу вершину планети, і надавши відповідний сертифікат, може харчуватися тут абсолютно безкоштовно.

Всі жителі дуже усміхнені і люблять туристів, завжди із задоволенням фотографуються, але більшість потім вимагає за це невелику плату.

Туристичний бізнес Непалу має одну характерну рису, яка для більшості іноземців є не дуже привабливою . Всі головні визначні пам'ятки місцеві жителі можуть відвідувати зовсім безкоштовно або за незначну плату. Для туристів ціна може бути в 10, 20 або навіть в 50 разів більше.)

Кумарі, єдина жива богиня у світі, живе в Непалі ! Чи це не привід відвідати країну?!

Вам також може сподобатись

close
Популярні країни
close
Гарячі тури