Напевно, багато хто з вас замислювалися, як вести себе в літаку. Чи варто плескати пілотові при посадці і чи так важливо порозумітися зі своїми сусідами.
Давайте розглянемо найчастіші ситуації і спробуємо дізнатися відповідь на всі ці запитання.
Чи варто думати про те, що одягти для огляду?
Звісно ж, це не обов'язково, але тільки уявіть наскільки простішим і швидшим буде огляд, якщо ви подумаєте про свій одяг завчасно. Одяг повинен бути простим, зручним, без зайвих деталей та таким, його було легко зняти в разі потреби.
Чи обов'язково спілкуватися зі своїми сусідами?
Чіткого правила на цей рахунок немає. Якщо ви і ваш сусід розташовані до розмови, то можна ближче познайомитися і тоді хвилини в повітрі пройдуть швидше. Якщо ж ваш співрозмовник дуже сухо відповідає на кожне запитання, то скоріш за все підтримувати бесіду йому не хочеться і тоді краще залишити його в спокої. Якщо ви самі опинилися в подібній ситуації і не хочете відповідати на розпитування ваших сусідів, досить дістати книгу або навушники, щоб ваш співрозмовник відразу зрозумів, що спілкуванню не раді.
Чи необхідно запитувати, коли відкидаєш спинку крісла?
Неодмінно! Справа в тому, що ви не знаєте, чим в цей час займається людина на кріслі позаду, можливо, він поставив на столик чашку з кавою або свій обід, а несподіване відсунення крісла може привести до того, що кава розіллється, а обід перевернеться. Тому перш ніж опустити крісло, запитайте, чи можете ви це зробити у того, хто сидить позаду вас.
Чи робити зауваження гучним дітям в літаку?
Не варто робити зауваження прямо. Просто підійдіть до стюардеси або закличте її і озвучте своє прохання. Саме стюардеса відповідає за порядок в салоні літака, так що саме вона має право зробити зауваження батькам з гучними дітьми. До того ж, при зверненні до них вона не має права видавати ту людину, яка поскаржилась.
Чи можна будити сплячого сусіда?
Часто буває, що ваш сусід міцно заснув, а вам нестерпно хочеться в туалет. Більшість респондентів в опитуваннях відповідають, що не будуть турбувати сусіда, а постараються перелізти. Але цілком допустимим є розбудити сусіда один раз за політ, якщо він не тривалий.
Чи варто плескати пілотові при зльоті та посадці літака?
До сих пір невідомо звідки до нас прийшов цей звичай, але в Європі при посадці літака плескають зазвичай тільки у випадках дуже складної синоптичної ситуації. До того ж, у пілотів дуже щільно закриті двері і оплесків вони взагалі не чують, так що сенсу в цьому навіть немає.
Як ділити підлокітник?
Негласним правилом є те, що підлокітник займає сусід посередині. Так як лоукости стискають місця все більше і більше, то вважається, що пасажир, якого посадили в середину заслуговує як мінімум зайняти підлокітник, це такий додатковий бонус для тих, кому менше пощастило.