Правила етикету в літаку / Пілігрим - Ваш ідеальний відпочинок
Завантаження

Правила етикету в літаку

Напевно, багато хто з вас замислювалися, як вести себе в літаку. Чи варто плескати пілотові при посадці і чи так важливо порозумітися зі своїми сусідами.

Давайте розглянемо найчастіші ситуації і спробуємо дізнатися відповідь на всі ці запитання.

Чи варто думати про те, що одягти для огляду?

Звісно ж, це не обов'язково, але тільки уявіть наскільки простішим і швидшим буде огляд, якщо ви подумаєте про свій одяг завчасно. Одяг повинен бути простим, зручним, без зайвих деталей та таким, його було легко зняти в разі потреби.

Чи обов'язково спілкуватися зі своїми сусідами?

Чіткого правила на цей рахунок немає. Якщо ви і ваш сусід розташовані до розмови, то можна ближче познайомитися і тоді хвилини в повітрі пройдуть швидше. Якщо ж ваш співрозмовник дуже сухо відповідає на кожне запитання, то скоріш за все підтримувати бесіду йому не хочеться і тоді краще залишити його в спокої. Якщо ви самі опинилися в подібній ситуації і не хочете відповідати на розпитування ваших сусідів, досить дістати книгу або навушники, щоб ваш співрозмовник відразу зрозумів, що спілкуванню не раді.

Чи необхідно запитувати, коли відкидаєш спинку крісла?

Неодмінно! Справа в тому, що ви не знаєте, чим в цей час займається людина на кріслі позаду, можливо, він поставив на столик чашку з кавою або свій обід, а несподіване відсунення крісла може привести до того, що кава розіллється, а обід перевернеться. Тому перш ніж опустити крісло, запитайте, чи можете ви це зробити у того, хто сидить позаду вас.

Чи робити зауваження гучним дітям в літаку?

Не варто робити зауваження прямо. Просто підійдіть до стюардеси або закличте її і озвучте своє прохання. Саме стюардеса відповідає за порядок в салоні літака, так що саме вона має право зробити зауваження батькам з гучними дітьми. До того ж, при зверненні до них вона не має права видавати ту людину, яка поскаржилась.

Чи можна будити сплячого сусіда?

Часто буває, що ваш сусід міцно заснув, а вам нестерпно хочеться в туалет. Більшість респондентів в опитуваннях відповідають, що не будуть турбувати сусіда, а постараються перелізти. Але цілком допустимим є розбудити сусіда один раз за політ, якщо він не тривалий.

Чи варто плескати пілотові при зльоті та посадці літака?

До сих пір невідомо звідки до нас прийшов цей звичай, але в Європі при посадці літака плескають зазвичай тільки у випадках дуже складної синоптичної ситуації. До того ж, у пілотів дуже щільно закриті двері і оплесків вони взагалі не чують, так що сенсу в цьому навіть немає.

Як ділити підлокітник?

Негласним правилом є те, що підлокітник займає сусід посередині. Так як лоукости стискають місця все більше і більше, то вважається, що пасажир, якого посадили в середину заслуговує як мінімум зайняти підлокітник, це такий додатковий бонус для тих, кому менше пощастило.

Інші статті

Розбираємо що таке RO, HB, FB... Збираєтесь в Єгипет? Кращі острови світу за дослідженням Travel and Leisure Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном Що не можна робити в літаку? Лайфхаки: як правильно упакувати валізу Лайфхак для тих, хто збирається летіти літаком Що потрібно знати зараз, плануючи поїздку до Єгипту? Які небезпеки підстерігають туристів на відпочинку? Канари 14 дивовижних місць, які варто побачити у Каппадокії, Туреччина Національна кухня Іспанії: що спробувати і куди сходити Найбезпечніші країни для туристів "На пам'ять" як то кажуть Що таке гарячі тури? ТОП-13 помилок туристів в подорожах Більше...
close
Популярні країни
close
Гарячі тури